Telefon :0530 918 52 06


Bizi 7/24 kesintisi arayabilirsiniz.

Günümüzde tarih, edebiyat ve sanat tarihi bölümlerinde oldukça yoğun olarak Osmanlıca dersleri verilmektedir. Az önce dile getirdiğim alanlardan mezun olma şartı olan tez de ise Osmanlıca çeviri seçilmekte ancak çok ciddi bir hakimiyet gerektiren bu alanlarda zorlanmakta olan öğrenciler ya da tez çevirmek için yeterli vakti olmayan öğrencilere yardımcı olmak adına Şeriyye sicili çeviri hizmetleri vermekteyiz. Birçok alan da çeviri hizmeti verirken özellikle Osmanlı tarihi açısından oldukça fazla önem taşıyan Şeriyye sicilleri de hizmet verdiğimiz çeviri konularından bir tanesidir.  Şeriyye sicillerinin Osmanlı tarihini ve dönemlerin özelliklerini anlayabilmek adına çözümlenmesi gerektiğini farkında olan hocalarımız özellikle bitirme tezi noktasında öğrencilerini Şeriyye sicillerine yönlendirmektedirler.

            Şerriye sicilleri, Kadıların devlet merkezli resmi yazışmalarını içeren, halkın şikayet ve isteklerini, mahalli idarelere ait hukuki düzenlemelerin yer aldığı eserler olması hasebiyle oldukça önemlidir. Bizlerde Şeriyye sicilini ve bitirme tezinizin önemini farkında olarak sizler için oluşturduğumuz profesyonel ekibimiz ile sizlere profesyonel Şeriyye sicili çeviri hizmeti vermekteyiz. Kadromuzda yer alan Osmanlıca çeviri yapan akademisyen hocalarımız ve Osmanlıca çeviri yapan öğretim görevlisi kadromuz ile sizlere kaliteli Şeriyye sicili çeviri hizmeti vermekteyiz. Evet, hocalarımız alanlarında oldukça donanım sahibi olmalarına rağmen sözlük kullanmalarındaki titizlik sayesinde tezlerinizi hata oluşma ihtimalini en aza indirgeyerek çalışmaktadırlar. Bu sayede gönül rahatlığı ile teslim edebileceğiniz ve  akademik kariyerinizi de önemli ölçüde olumlu olarak etkileyecek olan bir çalışmaya sahip olacaksınız. Akademik Şeriyye sicili çeviri, ayrı bir hâkimiyet gerektirmektedir. Çünkü dönem dönem Arapça ve Farsça etkisi artmakta ve azlamakta olan dilin dilbilgisi kurallarına vakıf olan hocalarımız sayesinde  akademik şeriyye sicili çevirisini de kısa sürede yaparak sizlere teslim etmekteyiz.

            Şeriyye sicili çeviri hizmetimizden yararlanmak için çevirmeniz gereken orijinal metinden bizlere  bir sayfa ulaştırarak Şeriyye sicili çeviri fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Uygun fiyat ve kaliteli hizmet sunmasına rağmen web sitemizde genel olarak fiyat listesini vermiyoruz. Bunun sebebi Osmanlıca metinlerin fiyat belirlemesinde içeriğin önemli oluşundan kaynaklanmaktadır. Örneğin bir matbu yazısı ile rika yazısı aynı olmayacağı gibi Arapça ve Farsça tamlamaların yoğun olduğu bir metinle Arapça ve Farsça tamlamaların az olduğu bir metnin de fiyatı aynı olmamaktadır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.