Telefon :0530 918 52 06


Bizi 7/24 kesintisi arayabilirsiniz.

Rika yazısı Osmanlı İmparatorluğu döneminde ve özellikle 18. yüzyıldan sonra Şeyh Hamdullah tarafından geliştirilen ve daha sonra tüm Osmanlı genelinde ve zamanla da İslam ülkelerine yayılmış olan Türklere has olan güzel yazıdır. Düzlük ve yuvarlaklık noktasında yazılışı biraz farklı olan bu yazı hızlı yazılması sebebi ile de kelimeler birbirine oldukça bitişik yazılmakta ve bu yazı görünüm itibari ile de sülasiye benzemektedir.  Özellikle üniversitelerin tarih, edebiyat ve sanat tarihi bölümlerinde alınan yoğun Osmanlıca eğitiminde bu yazı türü ile karşılaşmanız mümkündür. Ancak matbu yazısını okumaya alışkın olan birinin ciddi anlamda zorlayacak olan rika yazısından artık korkmanıza gerek yok. Az önce dile getirdiğim bölümlerdeki birçok öğrenci, öğrencilikte mezun olmaya geçme şartı olan tez aşamasında özellikle rika metinlerde oldukça zorlanmakta hatta rika yerine matbu almak için hocalar ile mücadele etmektir. Bizler sizlere rika çeviri hizmetleri vermekte ve sizlere bu korkulu günlerin geride kaldığının teminatını vermekteyiz.

            Rika çeviriminin ne denli zor olduğunu az önce sizlere dile getirdik. Peki, bu denli zor olan çalışmaların yani çevirilerin altından firmamızın nasıl kalktığını eminim hepiniz merak ediyorsunuz. Bizler profesyonel bir kadro ile çalışmanın avantajını yaşamakta ve de sizlere yaşatmaktayız. Bizim çalışma kadromuzda Osmanlıca çeviri yapan akademisyen hocaların yanı sıra Osmanlıca çeviri yapan öğretim görevlileri yer almaktadır.  Bu sayede Akademik rika çeviri konusunda hiç zorlanmadan kısa süre içerisinde çevirilerinizi yaparak eksiksiz ve hatasız bir şekilde sizlere teslim etmekteyiz. Profesyonel olan ekibimiz yine aynı şekilde profesyonelliği ilke edinerek metin çevirileri esnasında olabildiğince sözlük kullanımına yönelerek profesyonel rika çeviri hizmeti vermektedirler.

            Rika yazısı,  okur- yazar Osmanlı halkının arasında günlük hayatta kullanılan bir yazı olması hatta haberleşme yazısı olma niteliğini taşımasından dolayı eserlerde oldukça fazla karşımıza çıkmaktadır. Sizlerde alanınızda farklılığınızı ortaya koymak adına almış olduğunuz rika çeviri metninin orijinal 1 sayfasını bizlere gösterebilir ve rika çeviri fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz. Lisan, lisansüstü veya doktora tezlerinizin kaliteli rika çeviri hizmeti olmasını istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.