Telefon :0530 918 52 06


Bizi 7/24 kesintisi arayabilirsiniz.

Günümüzde özellikle lisan ve lisanüstü eğitimde tarih, edebiyat ve sanat tarihi bölümlerinde Osmanlıca çeviriler oldukça yaygındır. Bu bölümlerde lisans eğitimi ve sonraki eğitimler boyunca görülen osmanlıca eğitimi özellikle tez aşamasında da tercih edilmekte ve öğrencilikten mezuniyete geçiş bu tezler ile sağlamaktadır. Osmanlıca çeviri tezlerinin ciddi bir zaman va çalışma istemesinin yanı sıra belli bir birikimde gerektirdiği ortadadır. Tarih, edebiyat ve sanat tarihi bölümlerinde bu denli ön plana çıkan osmanlı çeviri noktasında bizler sizlere uygun fiyata,  kaliteli hizmet anlayışını ilke edinerek sizlere hizmet vermekteyiz. Matbu çeviri hizmetleri en kaliteli ve kısa sürede verildiği firmamızla sizlerde iletişime geçerek matbu metinlerinizi çevirttirebilir; zamandan tasarruf edeceğiniz gibi eksiksiz ve hatasız metinler teslim etmenin gururunu duyabilirsiniz.

            Matbu metinler Osmanlıcada yer alan diğer yazılardan biraz daha farklı ve okunaklı bir yapıya sahiptir. Tab olunmuş yazı anlamına gelen matbu yazı;  basılmış kitap, gazete haline gelmiş yani matbaadan çıkmış kitap yazısı şeklinde olan yazılardır.  Bizler bu yazıların daha kolay okunuyor olmasına aldırmadan bu metinleri osmanlıca çeviri yapan akademisyen hoca kadromuza ve Osmanlıca çeviri yapan öğretim görevlisi kadromuza çevirimini yaptırarak profesyonel matbu çeviri hizmeti sağlamaktayız. Ayrıca osmanlıca alanında uzman olan bu hocalarımız akademik matbu çeviri konusunda da eksiksiz ve hatasız sonuçlar elde etmemizi sağlamaktadır. Sizlerde biliyorsunuz ki iyi bir sözlük okuması gerektiren ve ayrıca kısmi olarak Arapça ve Farsça dilbilgisine hâkim olmayı gerektiren Osmanlıca çeviri; bizlerin bu alanda bilimsel olarak da kendini ortaya koymuş ve az önce dile getirdiğimiz gereklilikleri kendilerinde taşımakta olan ekibimiz ile sizlere kaliteli matbu çeviri hizmeti sunmaktayız.

            Matbu çeviri hizmetleri diğer rika yazısını okumaya göre daha kolay olsa da belli bir efor ve zaman istemektedir. Bizler yazının kolay okunuyor olup olmaması, metnin zorluk aşaması (bunda en çok Arapça ya da Farsça tamlamalar)  göz önüne alarak sizlere piyasadaki matbu çeviri fiyatları konusunda daha uygun göreceğiniz fiyatlar da çeviriler yapıyoruz. Ayrıca çeviri yaptırmak istediğiniz metnin orijinal sayfasından 1 sayfanın yarısını ücretsiz okuyarak yapılabilirlik ve fiyat belirlemesinde bulunuyoruz. Fazla sayfası olan metinlerde ise sayfa başı 5 liradan başlayan çevirmenlik ücreti ile sizlere hizmet vermekteyiz.