Telefon :0530 918 52 06


Bizi 7/24 kesintisi arayabilirsiniz.

Günümüzde özellikle tarih, edebiyat ve sanat tarihi bölümünde eğitim alanların gördüğü derslerde Osmanlıca oldukça yoğun olarak işlenmektedir. Osmanlıcanın bir çok yazı türünün var olduğu üzerinde ise lisans döneminde çok fazla durulmasada bu bölümden mezun olurken hazırlamamız gereken bitirme tezini Osmanlıca çeviriden yana seçim yaptığımızda çok daha iyi farkına varıyoruz. İşte bu yazı çeşitlerinden bir taneside celi’dir.  Celi, sözlük anlamı noktasında aşikar, meydana çıkmış anlamına gelse de bizler Celi yazı olarak; uzaktan okunacak biçimde iri, kalın ve süslü olarak istif edilmiş Arap harfli levha yazısı olarak tanımlamaktayız. Bu yazı ile yazılan eserlerde harflerin büyüklük derecesi arttığı için hata oranı da aynı oranda artmaktadır. Büyük yazı olma özelliğinde dolayı eğer metin yazımında hata varsa bu hata daha çabuk dikkat çekmektedir.  Bu yazı türünün en büyük özelliği ise  okunabilirlikten ziyade daha çok estetik kaygı ile yazılıyor olmasıdır. Durum böyle olunca çoğumuzun tezlerinde yer alan Celi yazıyı da okumak oldukça güç bir hal almaktadır. Ancak bizler profesyonel kadromuzla tez konusunda ve özellikle Celi çeviri hizmetleri konusunda sizlere hizmet vermekteyiz.

            Celi yazılarını okumak oldukça zor olmasına rağmen Osmanlıca çeviri yapan akademisyenlerden ve Osmanlıca çeviri yapan öğretim görevlilerinden oluşan profesyonel kadromuz sayesinde profesyonel celi çeviri hizmetleri işlemlerinden kısa sürede yararlanabilirsiniz.  Hocalarımızın ne kadar donanımlı olduklarını önemsemeden sözlük kullanımına dikkat etmeleri sayesinde akademik celi çeviri faaliyetlerini titizlikle çeviren hocalarımız sayesinde gönül rahatlığı ile teslim edebilir ve okulundan mezun olmanın son şartını da yerine getirebilirsiniz.

            Celi yazıların yer aldığı metinlerin çevirimi biraz zaman almasına rağmen bizler sizlere uygun fiyata,  kaliteli celi çeviri hizmeti sunmaktayız. Piyasaya göre oldukça uygun fiyatlarda çeviri yapan firmamıza çevirmeniz gereken metinden bir kesit göndererek celi çeviri fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz. Fiyatların sitemizde direk yazmamızın sebebi ise fiyatların çevrilecek olan eserin zorluk ve okunabilirlik derecesine göre farklılık gösteriyor olmasından kaynaklanmaktadır. Sizlerde eğer lisans, lisansüstü ya da doktora tezlerinizde ya metin çevirilerinizde profesyonel bir ekip ile çalışmak isterseniz bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.